СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Повторний розгляд у російському суді справи Руслана Зейтуллаєва був «продавлений» Федеральною службою безпеки Росії через Верховний суд РФ. Про це повідомив адвокат кримського татарина Еміль Курбедінов у коментарі для «КримSOS».

— Ми вважаємо, що тут не стільки винна прокуратура, скільки спецслужби, які вели цю справу. Вони повністю програли в суді першого разу, коли всім дали мінімум, а Руслана перекваліфікували з першої на другу частину і дали 7 років. Ми впевнені в тому, що з цього моменту спецслужби, а саме ФСБ, включили своє лобі і через Верховний суд РФ продавили повторний розгляд цієї справи, — розповів Курбедінов.

Адвокат стверджує, що російський суд усвідомлює неспроможність звинувачення Руслана Зейтуллаєва, проте змушений приймати рішення згідно з вказівками ФСБ.

Як повідомляло QHA, 16 травня, стало відомо, що російська прокуратура направила до Верховного суду РФ апеляцію на вирок Руслану Зейтуллаєву і зажадала збільшити йому термін до 17 років.

Нагадаємо, Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму.

4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Через 22 дні він його припинив за станом здоров'я. 15 травня кримський татарин оголосив нове голодування.

QHA