СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Загроза адміністративного арешту мусульман в окупованому Криму за фіктивним звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір» є інструментом залякування. Про це повідомив в інтерв'ю «112-Україна» адвокат кримських татар на півострові Еміль Курбедінов.

За його твердженням, російська влада і підконтрольні їм «суди» намагаються вижити з Криму представників корінного народу, незгодних з окупацією.

— Спеціаліст написав, що мітинги, які були біля (будинку — ред.) Марлена Мустафаєва — це мітинги Хізб ут-Тахрір. Хізб ут-Тахрір — це страшилка в Росії та для судді цього достатньо. Вони чують Хізб ут-Тахрір — і 10 діб забезпечені. Це робиться для того, щоб в ідеальному варіанті всі від’їзджали. Це перший елемент залякування, — повідомив адвокат.

Еміль Курбедінов зазначив, що арешти кримських татар у Кам'янці, які прийшли на обшук у активіста Марлена Мустафаєва, є елементом придушення волі жителів Криму, щоб надалі позбавити незгодних з окупацією будь-якої підтримки.

— Вони хочуть, щоб ми просто сиділи вдома і коли у нашого сусіда йдуть обшуки, щоб ми мовчали про це.

Нагадаємо, вранці 21 лютого стало відомо про черговий незаконний обшук у Криму. О 7:30 до будинку Марлена Мустафаєва у Кам'янці увірвалися озброєні люди.

Через деякий час активісти повідомили в соцмережах про затримання десяти осіб, які прийшли до будинку Мустафаєва підтримати сім'ю. Затриманим пред'явили звинувачення в участі у несанкціонованому мітингу за ч. 1 ст. 20.2 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення.

Після судилищ, які пройшли того ж дня, Марлена Мустафаєва рішенням суду заарештували на 11 діб, а іншим десяти затриманим присудили по п'ять діб адмінарешту.

QHA