СІМФЕРОПОЛЬ/АКЪМЕСДЖИТ (QHA) -

У СІЗО Сімферополя російські правоохоронці систематично порушують права ув'язнених, влаштовуючи стеження і проявляючи зневагу до релігійних традицій мусульман. Співробітники ізолятора навіть не надають медичної допомоги в'язням, що призводить до смертей. Про це правозахисник Емір-Усеїн Куку, обвинувачений окупаційними властями Криму в «тероризмі», розповів по відеотрансляції в суді.

- Нікого не докличешся тут. 25 грудня померла людина прямо в камері на відстані 30 метрів від мене. Ніхто ніякої допомоги не надав. Закрили питання, мовляв, раптова смерть, буває. Годують... Свинину дають, крім неї, ніякого м'яса. П'ятеро людей у камері, віконце маленьке під стелею, якщо відкрити, то замерзають усі, а закриєш - задихаються... Камери стоять скрізь, санітари стежать навіть за тим, як ми справляємо нужду... Наші батьки пережили депортацію, їх теж саджали КДБ і НКВД. Ми повинні робити все від нас залежне, - сказав Куку.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, політув'язненого кримського татарина Емір-Усеїна Куку 9 січня повернули з психіатричної клініки, де він протягом трьох тижнів перебував на примусовій експертизі, назад до СІЗО Сімферополя.

За даними правозахисників, за час перебування під вартою Куку принаймні двічі відвідував працівник ФСБ, який намагався завербувати його як таємного інформатора.

Термін утримання під вартою Емір-Усеїну Куку було продовжено до 8 лютого 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA