КИЇВ (QHA) -

Завтра, 16 квітня, в Україні відзначається одне з головних християнських свят — Великдень. На честь цього світлого для в усіх православних і греко-католицьких храмах Києва відбудуться урочисті богослужіння, а у місті проходитимуть великодні ярмарки і виставки. Інформаційне агентство QHA знайомить читачів із найцікавішими подіями, які очікують киян і гостей столиці у неділю.

Всеукраїнський великодній ярмарок в Українському домі

З 13 по 15 квітня в Українському домі кожен бажаючий зможе придбати собі все необхідне до свята — паски, писанки, кошики, м'ясні вироби та яскраві сувеніри. Щоб не нудьгувати, можна відвідати численні майстер-класи. Також на ярмарку організована «Благодійна майстерня», в рамках якої відбудеться збір продуктів і грошей від продажу виробів для надання допомоги дитячим будинкам. Ярмарок працює з 11:00 до 19:00, вхід на нього вільний.

Всеукраїнський фестиваль писанки на Софійській площі

З 8 по 22 квітня на території Софіївкої та Михайлівської площ проходитиме фестиваль просто неба. Його відвідувачі можуть побачити 374 авторські писанки, розписані художниками з усієї України, колекцію традиційних писанок, відвідати музей крижаних скульптур або один з безлічі майстер-класів і навіть відмітитися у спеціальній зоні для селфі. Для тих, хто зголодніє, доступний фуд-корт. Вхід на фестиваль вільний.

Також на території заповідника «Софія Київська» з 14 квітня по 21 травня проходитиме ряд художніх та освітньо-розважальних заходів: майстер-класи, виставки, святкові концерти, квести, презентації дитячих книг, інтерактивні екскурсії тощо.

Великдень на Старокиївській горі

Киян, що бажають поринути у традиційні звичаї святкування Великодня, запрошують взяти участь у спільній трапезі на Старокиївській горі. Все, що для цього потрібно зробити, — вдягти традиційний український одяг і взяти з собою паски, писанки та інші частування. А щоб урізноманітнити дозвілля, організатори обіцяють виконання веснянок і гаївок, дитячі ігри, гойдалки, обмін крашанками, виступи фольклорних колективів, великодні дзвони і багато іншого. Святкування триватиме з 13:00 до 17:00, вхід на нього вільний.

Великдень у Пирогові

У Національному музеї народної архітектури та побуту спеціально до свята прикрасять старі будиночки і організовують ярмарок народного мистецтва та ремесел, на якому майстри виставлять власні вироби і проведуть майстер-класи з їхнього виготовленню. Крім того, на відвідувачів чекають виступи фольклорних колективів. Вхід до музею — 40 грн.

Великдень у парку «Київська Русь»

Відвідувачів парку «Київська Русь» очікуватимуть ярмарок, різноманітні святкові страви, кінно-трюкові шоу, майстер-класи, постановки та вертеп. Крім цього, діти і дорослі зможуть взяти участь у змаганнях зі стрільби з лука, у кінних перегонах на швидкість, у перетягуванні канату та інших розвагах. Вхід на територію парку 16-17 квітня обійдеться у 250 грн, для студентів і пенсіонерів — 100 грн, для школярів — 50 грн.

ФОТО: інтернет

QHA