СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Російська Федерація передала до ООН звернення прокремлівської організації кримських татар «Кирим бірлігі» із закликом визнати приєднання Криму до РФ таким, що не суперечить нормам міжнародного права, засудити блокаду півострова і домогтися скасування санкцій, введених західними державами за його анексію. Повідомляється, що дане звернення докладено до листа, яке постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін направив голові 71-й сесії Генеральної Асамблеї Пітеру Томсону.

Реалізуючи свою пропагандистську політику, РФ транслює через підконтрольну їй організацію «Кирим бірлігі» заклик до Генеральної Асамблеї ООН визнати проголошення незалежності (сецесії) Республіки Крим і нібито вільне приєднання до Російської Федерації, засудити проведену щодо Російської Федерації, Республіки Крим та міста Севастополя політику економічної, торгової та фінансової блокади, а також зняти введені відносно них політичні та економічні санкції.

Росія окупувала Автономну республіку Крим у 2014 році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя.

Ключові міжнародні організації, у тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії, визнавши окупацію та анексію Криму незаконними. Проти РФ були введені економічні санкції.

Після проведення Москвою восени 2016 року незаконних парламентських виборів на території Криму ВРУ визнала Держдуму РФ нелегітимною.

На 65-му пленарному засіданні Генасамблеї ООН 19 грудня 2016 року Резолюція «Про становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)» була прийнята більшістю голосів. За проголосувало 70 делегацій, 77 утрималася. Традиційно проти виступили Росія, Білорусь, Сербія, Китай, Вірменія та кілька африканських делегацій.

ФОТО: інтернет

QHA