ХЕРСОН (QHA) -

Духовне правління мусульман АРК за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу і ГО «Асоціація мусульман України» організували ісламський табір для дітей кримських татар, батьки яких вимушено покинули Крим у зв'язку з російською окупацією.

— Діти — наше майбутнє, і основною метою даного заходу було прищеплення дітям релігійних цінностей нашого народу, його культури і традицій, без збереження яких асиміляція неминуча, — зазначив муфтій ДУМ АРК Айдер Рустемов.

Дитячий табір «Емелі», що в перекладі з кримськотатарської означає «надія», розмістився на Арабатській стрілці в селі Стрілкове Генічеського району Херсонської області.

Всього в таборі відпочили 44 хлопчики і 28 дівчаток у віці від 7 до 15 років з різних регіонів України — Києва та Київської області, Вінниці, Мелітополя, сіл Новоолексіївка, Щасливцеве та Стрілкове Генічеського району.

— Сім вихователів і викладачів чоловіків і п'ять жінок протягом двох тижнів з 1 по 15 липня проводили інтенсивні заняття з вивчення основ ісламу, ісламського права, етики та Корану. Дисципліна, п'ятикратний намаз, поєднання розумової праці з ігровими заняттями, інтелектуальними і творчими вікторинами, іспит і плавання в морі дали прекрасні результати — діти навчилися основам ісламу, прийняттю абдест, виконання намазів, читання Корану, різним дуа і, звичайно ж, відпочили і оздоровилися , — розповів муфтій.

Рустемов підкреслив, що в наступному році планується оздоровити та навчити основам ісламу ще більше кримськотатарських дітей.

ФОТО: Фейсбук Айдера Рустемова

QHA