АНКАРА (QHA) -

Товариство культури та взаємодопомоги кримських татар Туреччини розповсюдило звернення у зв'язку із вбивством ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

У заяві йдеться, що в результаті репресій, які проводить російська влада щодо кримських татар з метою залякати і зламати дух боротьби корінного народу, 23 листопада від серцевої недостатності померла відома правозахисниця, ветеран національного руху Веджіє Кашка. 83-річна легендарна жінка не витримала фізичного і психічного тиску, який чинили російські силовики через проведені у Криму обшуки.

Товариство засудило події, які призвели до смерті Кашка — одного із символів кримськотатарського народу.

Ми закликаємо всі країни світу і людство зупинити репресії проти кримських татар і покласти край окупації Криму, говориться у зверненні.

Пропонуємо Вам повний текст звернення, поширений для представників ЗМІ.

— Репресії проти кримських татар на окупованій батьківщині  у Криму з метою посіяти байдужість, залякати, зламати кримських татар стали буденними.

23 листопада 2017 року ФСБ розповсюдило кадри затримання в Акмесджиті людей. В результаті цього затримання, яке сталося в одному з кафе міста, 83-річна Веджіє Кашка відома правозахисниця і ветеран національного руху кримських татар, не витримавши фізичного і психічного тиску окупантів, померла.

Ще у 9-річному віці Веджіє Кашка була депортована з Криму, далеко від Батьківщини у 50-х роках вона розпочала боротьбу за свій народ. Веджіє Кашка зазнала затримань, допитів, а будинок, де вона проживала, було підпалено. Смерть легендарної жінки це спроба стерти з лиця землі кримськотатарський народ.

Окупанти, що виставляють кримськотатарських татар терористами, вбили Веджіє Кашка, яка не визнавала анексії Криму.

Ми рішуче засуджуємо вбивство Веджіє Кашка одного із символів кримськотатарського народу, і закликаємо всі країни світу і людство зупинити репресії проти кримських татар і покласти край окупації Криму.

Нагадаємо, вчора кримські татари попрощалися з героїчною жінкою, ветераном національного руху Веджіє Кашка, яку поховали у селі Новокленове (Учь Кез), де вона жила останні роки.

Як повідомляло QHA, попрощатися з Кашка приїхали люди з усіх куточків анексованого Криму. У мусульманському обряді похорону (дженазе) взяли участь близько п'яти тисяч жителів півострова.

Зазначимо, що 23 листопада після обшуків і затримань, проведених у Криму співробітниками ФСБ, померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка

QHA підготувало відео про життя і боротьбу Веджіє Кашка.

QHA