СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Суддя «Роздольненського районного суду» в окупованому Криму Олександр Абеляшев 3 лютого продовжив українському активісту Володимиру Балуху запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 березня. На засідання суду українця доставили з СІЗО Сімферополя. Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Ніяких відомостей про заплановані слідчі дії у справі активіста «судом» надано не було.

Як раніше повідомляло QHA, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком у 2013 році. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом стала підозра в крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. У цей час силовики провели обшуки у нього вдома, а також зірвали український прапор.

14 листопада до Балуха знову з'явилися співробітники кримських правоохоронних органів. Після обшуку проти нього порушили кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади».

8 грудня 2016 співробітники ФСБ у черговий раз провели у нього обшук, після чого активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Під час запланованої зустрічі 23 січня 2017 року адвокат Володимира Балуха виявив на обличчі свого підзахисного сліди фізичного впливу, що може свідчити про те, що в сімферопольському СІЗО на нього чинять тиск. За інформацією правозахисників, у зв'язку з цим Володимир Балух та його адвокат наполягають на зустрічі з українським омбудсменом Валерією Лутковською.

ФОТО: інтернет

QHA