СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Ув’язненого з Криму Андрія Лугіна без надання медичної допомоги вивезли на територію сусідньої Росії. Про це 19 травня у коментарі Крим.Реалії розповіла дружина заарештованого Ірина Лугіна.

— 6 травня прийшла офіційна відповідь на ім'я адвоката від медчастини СІЗО. Вони повідомили, що його (Андрія Лугіна — КР) нібито оглянув лікар і його можуть етапувати до Мордовії без медичного супроводу. Через кілька днів без супроводу медпрацівників його вивезли на територію Росії, до міста Краснодар, не знявши шви і не надавши подальшої реабілітації після операції. Після цього його вивезли до Ростова-на-Дону, а потім — у колонію в Мордовію, — зазначила Лугіна.

Вона розповіла, що звернулася до Європейського суду і різні міжнародні правозахисні організації з цього питання.

Нагадаємо, 24 квітня у СІЗО Сімферополя оголосив сухе голодування громадянин України Андрій Лугін, який був засуджений українським судом до анексії, а 26 квітня він перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія (РФ) і відсутність належного медичного обслуговування. Ув'язнений відмовився визнавати себе громадянином Росії та вимагав негайно вирішити питання його передачі на материкову Україну. У Лугіна є кілька важких захворювань, у тому числі, одне дуже рідкісне, але медична допомога ув’язненому не надається.

Сім'я Лугина проживає в Криму, однак російська влада вивезли його з Криму в одну з колоній Мордовії. У березні 2017 року Лугіна привезли з Мордовії в Сімферополь для проведення якихось слідчих дій і обіцяли залишити в Криму. Однак на 26 квітня було призначене його повернення в Мордовію.

Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади і міжнародних інстанцій, в якій просить змусити РФ виконувати резолюцію ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року, не вивозити його та інших засуджених з Криму і повернути в Україну тих засуджених, які цього хочуть.

17 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перемістила 12 осіб з пенітенціарних установ АР Крим на материкову частину України. Переміщення було здійснене шляхом використання ad hoc механізму, який раніше був запропонований українським омбудсменом.

Переговори про переміщення українських засуджених на материкову Україну велися між офісами омбудсменів України і Росії більше двох років.

25 квітня офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини направив лист російському омбудсмену Тетяні Москальковій з проханням розібратися в ситуації з ув’язненим Андрієм Лугіним, який голодує в анексованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA