СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Фігуранту Бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір» Енверу Мамутову в окупованому Криму 20 квітня «суд» висунув звинувачення у спробі насильницького захоплення влади у Росії (ст. 278 КК РФ). Про це у Facebook повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Він зазначив, що таке ж звинувачення слід очікувати і щодо інших фігурантів цієї справи.

— Сьогодні, 20 квітня, Енверу Мамутову з Бахчисарайської четвірки у т.зв. справі Хізб ут-Тахрір висунули нове обвинувачення за ст. 278 КК спроба насильницького захоплення влади в Росії і зміна Конституційного ладу! Так буде щодо всіх обвинувачених у цій справі!

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків в будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті, за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, затримані і звинувачені у тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров та Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховною судом Росії було постановлено застосовувати до фігурантів так званої «справі Хізб ут-Тахрір» статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» на додачу до звинувачень у тероризмі.

Першими звинуваченими у «насильницькому захопленні влади» стали фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» — Енвер Бекіров, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук та Муслім Алієв.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки та затримання.

ФОТО: інтернет

QHA