СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Окупаційні правоохоронці почали втілювати в життя рішення Верховного суду Росії про застосування нової статті до обвинувачених у справі «Хізб ут-Тахрір» кримських татар на окупованому РФ півострові. Зокрема перше звинувачення у «насильницькому захопленні влади» 15 сiчня було висунуте Енверу Бекірову, який перебуває зараз у СІЗО Сімферополя. Про це розповіла дружина політв'язня Вадима Сірука Анна Богачова на своїй сторінці у Facebook.

— Отже, серію звинувачень кримських мусульман  у насильницькому захопленні влади в Росії можна вважати відкритою.

До Енвера Бекірова у СІЗО в п'ятницю приходив слідчий з папером про додаткове звинувачення за ст 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

За словами адвокатів, таке звинувачення можливе через ст 30 КК РФ, «Приготування до злочину і замах на злочин», повідомила активіст.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 11 лютого 2016 року окупанти у Криму розпочали хвилю обшуків у будинках кримських мусульман з метою виставити їх як «терористів». Тоді вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв.

З 13 січня 2017 року Верховним судом Росії було постановлено застосовувати до тих, хто проходить у так званій справі «Хізб ут-Тахрір» нову статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» на додачу до звинувачень у тероризмі.

ФОТО: інтернет

QHA