БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Бахчисарайський суд оштрафував кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова, який 13 квітня 2017 року прийшов підтримати Сейдамета Мустафаєва під час незаконному обшуку в його будинку. Про це у Facebook повідомив кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв.

Як повідомляє активіст, суд призначив Мемедемінову штраф у розмірі 10 тисячі рублів.

Адвокат обвинуваченого Ліля Гемеджі вказала на ряд грубих процесуальних порушень в ході складання адміністративної справи і абсурдність висновків, до яких дійшли працівники МВС. Вони назвали мирні, стихійні збори небайдужих земляків біля будинку Сейдамета Мустафаєва несанкціонованим мітингом.

Крім того, адвокат просила суддів звернути увагу на тяжке матеріальне становище Нарімана Мемедемінова, у якого на утриманні є малолітні діти.

Під час оприлюднення відео- і фотоматеріалів справи також стало очевидним, що порушення велися саме з боку правоохоронних органів, які почали бити мирних громадян.

— Чесно кажучи, бачу ці кадри вже не вперше. Серце і сльози просто не витримують бачити і чути всі ці крики, прохання матерів про поблажливість, ці розлючені погляди силовиків і мужні удари кийками по жінках. У цей момент навіть репліки силовиків абсолютно не сприймаються і не лякають активістів, бо очі і серце бачать і відчувають набагато більший біль і жах від того, що відбувається. Як ці люди, «хоробрі силовики», потім спокійно сплять, живуть і їдять, такою ціною зароблений рубль? прокоментував Сервер Мустафаєв, зазначивши, що дані відеозапису використовувалися в адміністративних справах проти Османа і Еміля Белялових.

Зазначимо, Наріман Мемедімінов з села Холмівка Бахчисарайського району був одним з кримських мусульман, затриманих 11 лютого 2016 року. В той день в результаті незаконних обшуків у будинках кримських татар було затримано 12 осіб. Серед них - представники «ялтинської четвірки» Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв, яких звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої на території РФ.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA