КИЇВ (QHA) -

Колишні військовослужбовці Збройних сил України Олександр Баранов та Максим Одінцов були визнані винними у зраді батьківщині, засуджені за державну зраду і дезертирство до 13 та 14 років позбавлення волі відповідно.

Під час судового засідання Баранов та Одінцов свою провину не визнали. Захист колишніх військовослужбовців готується оскаржити оголошений вирок.

— Говорити про виконання покарання, я думаю, дуже рано. Поки вироки не набрали чинності, і вони будуть або оскаржені, або будуть інші юридичні процедури, які обговорюються сторонами, — зазначив адвокат засуджених Валентин Рибін.

Нагадаємо, військовослужбовці підозрюються у дезертирстві і державній зраді. Так, колишні молодший сержант і прапорщик, проходячи службу в одній з військових частин, дислокованих на території Автономної Республіки Крим, під час окупації півострова не виконали наказ про прибуття до нового місця служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство, у зв'язку із чим були оголошені в розшук. Надалі вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ.

20 листопада 2016 року співробітники СБУ затримали цих дезертирів на адміністративному кордоні з Кримом біля пункту пропуску "Чонгар" (Херсонська область).

Раніше повідомлялося, що Дарницький районний суд Києва 26 вересня переніс засідання у «справі кримського дезертира» Максима Одінцова.

QHA