СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У держустанові «Жовтневий пансіонат для людей похилого віку та інвалідів» погрожують звільненням співробітникам-кримським татарам, якщо вони не підуть голосувати на вибори президента РФ 18 березня, повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією джерела організації, на збори були запрошені тільки співробітники з числа кримських татар.

— Директор просила всіх прийти на вибори, а тих, хто не прийде, того змушена буде звільнити "за власним бажанням" (вказівка ​​зверху). Директор каже, що усім необхідно в обов'язковому порядку проголосувати, тому що бояться диверсій з боку кримських татар, — повідомило джерело.

Повідомляється, що ще одне джерело розповіло про проведені в одній зі шкіл Криму батьківські збори, на яких директор школи дала розпорядження усім вчителям організувати виставку малюнків про вибори президента РФ в Криму.

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник називає такі дії влади неприпустимими і незаконними.

Вона зазначила, що проведення виборів президента РФ на території Криму — незаконно згідно і міжнародного, і українського законодавства, а російська влада, яка організовує їхнє проведення на півострові, у черговий раз ігнорує міжнародні зобов'язання.

— Більш того, за допомогою погроз і тиску влада примушує місцевих жителів брати участь в таких незаконних діях. Погрози звільнення з роботи кримських татар за відмову брати участь у виборах — грубе порушення соціально-економічних прав, а також дискримінація за етнічною ознакою, — підкреслила вона.

Ольга Скрипник закликала негайно припинити будь-які дії з примусу людей до голосування на виборах президента РФ в окупованому Криму.

— Також важливі зараз чіткі міжнародні заяви про незаконність виборів в Криму і вимоги до Росії припинити тиск на жителів півострова, — заявила вона.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що окупаційна російська влада в Криму різними способами намагається підвищити явку на президентських виборах, у тому числі, за рахунок кримських татар.

QHA