БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

23 січня у «суді» окупованого Бахчисарая відбудеться судове засідання у справі Османа Белялова, якого звинувачують в участі у несанкціонованому масовому заході.

Бєлялов був одним з місцевих жителів, які після обшуків у кримських татар у Бахчисараї і затриманні чотирьох осіб 12 травня 2016 року обговорювали подію у кафе «Салачик».

За словами правозахисниці Лілі Гемеджі місцевій пресі, захист Белялова у «суді» має достатньо аргументів проти звинувачення.

— Сьогодні ми ознайомилися з виправленим протоколом. А також подивилися відео, на якому чітко видно група людей стоїть на майданчику, який височить над дорогою, прилягає до кафе і є стоянкою для автомобілів відвідувачів. Мимо по дорозі вільно їздять маршрутки, і ніхто нікому не заважає. Ми будемо вказувати на цю обставину у суді, повідомила правозахисниця.

16 січня кримського татарина запросили до відділення поліції окупантів для ознайомлення з виправленим протоколом. Раніше Бєлялов вже приходив у поліцію і в попередній версії порядку, пред'явленій йому, не було вказано, в якому статусі він перебуває, на що він правомірно вказав поліцейським, покинувши після цього відділення.

У новому порядку він був названий злочинцем, учасником несанкціонованого мітингу. У відповідь Бєлялов написав заяву про образу його співробітниками поліції, котрі назвали його так до рішення суду.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 12 травня 2016 року у караван-сараї «Салачик» відбувся масовий обшук кримських татар. Приїхало два автобуси озброєних людей. В результаті масових обшуків у кримськотатарському культурному центрі караван-сарай «Салачик» були затримані Абсеїтов Зеврі, Меметов Ремзі, Абільтаров Рустем і Мамутов Енвер.

Під час обшуків у кафе «Салачик» і в 6-у мікрорайоні Бахчисарая на вулицю вийшли люди, які зустріли омонівців криками «Ганьба» і «Аллах Акбар!», а також молитвою.

ФОТО: інтернет

QHA