СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Севастопольський «суд» засудив харків'янина Володимира Присича, якого російські ЗМІ називали «українським диверсантом», до трьох років позбавлення волі, повідомляє Кримська правозахисна група.

У вироку судді Гагарінського районного суду Севастополя Павла Крилло від 18 травня 2017 року, копію якого має у своєму розпорядженні Кримська правозахисна група, сказано, що Володимир Присич визнаний винним за ч. 2 ст. 228 КК РФ (Незаконні придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних речовин).

Сам підсудний заявив, що всі свідчення ним були дані під тортурами.

— Із висунутими мені звинуваченням я не згоден в повному обсязі, тому що абсолютно невинний, моя вина в інкримінованому злочині відсутня, тому що інкримінований мені склад злочину намагаються нав'язати співробітники ФСБ, які вважають мене шпигуном, але не зуміли це довести і вирішили ізолювати мене від суспільства шляхом відвертої провокації «раптова» поява пакету з наркотиками в кабіні мого автомобіля через півдня з моменту мого фактичного затримання, заявив Присич на суді.

Нагадаємо, далекобійник з Харкова Володимир Присич був затриманий ФСБ у серпні 2016 року в окупованому Севастополі. За словами українця, після затримання у нього забрали всі речі, наділи на голову мішок і відвезли до Сімферополя, де катували струмом, таким чином змусивши зізнатися на камеру у шпигунстві. Увечері того ж дня співробітники ФСБ повернули українця в Севастополь, де «виявили» в його вантажівці згортки з марихуаною. Присич стверджує, що наркотики в його автомобіль підкинули вже після його затримання, оскільки ключі від автомобіля у нього були вилучені вранці.

Трохи пізніше Володимир Присич був показаний на російському телеканалі «Росія-1» як черговий «диверсант». У сюжеті він дав свідчення про те, що виконував вказівки такого собі «Муси», який відрекомендувався Присичу «співробітником ГУР України», збирати дані про розташування і пересування російських військових в окупованому Криму. У своїх «свідченнях» Присич не назвав звання і не описав зовнішності або особливих прикмет цього «співробітника української розвідки».

За словами українця, слідчий змусив Присича підписати заповнений протокол зі свідченнями, щоб уникнути серйознішого звинувачення у шпигунстві.

ФОТО: інтернет

QHA