КОЛЬЧУГИНЕ (QHA) -

Учень 11-го класу школи №2 села Кольчугіне з кримськотатарською мовою навчання Едем Ібраімов створив робота-кресляра. Про це повідомляє сайт так званого «уряду» Криму.

За запевненням винахідника, робот вміє малювати найрізноманітніші фігури і писати тексти. Юнак розповіла, що підготував дану роботу для участі в конкурсі комп'ютерних проектів КІТ, який проходив у грудні минулого року, у номінації «робототехніка».

— Мій робот може малювати різні зображення, писати тексти. Робот-кресляр може бути використаний для гравіювання, випалювання предметів при заміні інструменту, що пише, — розповів хлопець.

Апарат підключається до комп'ютера, де задаються параметри майбутнього малюнка, потім переводить зображення на поверхню.

Ервін Ібраімов повідомив, що конструкція робота в подальшому може використовуватися для інженерних робіт і рекламного бізнесу.

— За необхідності можна замінити ручку на свердло, наконечник із алмазним напиленням і навіть лазер. При цьому відразу ж змінюється область застосування робота, — повідомив учень Кольчугинської школи.

На даний момент Едем Ібраімов захоплений вже новим винаходом. Зараз він конструює паяльну станцію з лабораторним блоком живлення, яка дозволяє регулювати напругу.

ФОТО: інтернет

QHA