СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Координатор об'єднання «Кримська солідарність» Ділявер Меметов заявив про співпрацю кримського муфтіяту з окупантами.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Меметов зазначив, що представники кримського муфтіяту Айдер Ісмаїлов та Еміралі Аблаєв порадили його батькові Ремзі Меметову, який переслідується російською владою у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», відмовитися від адвоката і почати співпрацювати зі слідством.

— Звісно, ми цього не зробили, оскільки довіри до цієї конторі у нас не було. Однак сьогодні ми бачимо, як, увійшовши у довіру, вони знову намагаються напаскудити, не боячись Всевишнього Аллаха! Наскільки ж огидні їхні діла! написав Ділявер Меметов.

Він зазначив, що в окупованому Криму все частіше можна почути про зраду кримського муфтіяту щодо мусульман.

Нагадаємо, згідно з рішенням «суду», Ремзі Меметов, Зеврі Абсеїтов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов перебуватимуть під вартою до 12 листопада 2017 року.

Як відомо, 12 травня 2016 року у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховний суд Росії ухвалив застосовувати до арештантів, що проходять у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» на додачу до звинуваченням у тероризмі.

Першими звинуваченими у «насильницькому захопленні влади» стали фігуранти ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» — Енвер Бекіров, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук та Муслім Алієв.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA