СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На сьогоднішній день у рамках «Кримського марафону» активістам вдалося зібрати 826 тисяч 130 рублів тільки по Криму. Уже зараз ця сума піде на погашення штрафів Наріману Мемедемінову (200 тисяч рублів), Серверу Караметову (10 тис.), Ярікулу Давлатову (10 тис.), Володимиру Балуху (10 тис.), Осману і Емілю Біляловим (150 тис.), а також на погашення штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян жительці Бахчисарайського району Заремі, яку засудили за проукраїнські пости в інтернеті.

— Акцією ми показали, що це проблема не тільки людей, яким присудили штраф, а це проблема всього народу, всіх тих, хто відгукується, у яких просто є почуття людяності та взаємодопомоги. А взаємодопомога і солідарність є невід'ємною властивістю душі нашого народу, — заявив у відеозверненні координатор «Кримської солідарності» Дилявер Меметов.

Адвокат Едем Семедляєв зазначив, що до марафону зі збору коштів на погашення штрафів активістів, крім материкової України, приєдналися жителі Туреччини і багатьох інших країн по всьому світу. Після отримання всіх коштів організатори озвучать загальну суму, яку вдалося зібрати в рамках глобальної акції.

— Цей марафон ще раз доводить те, що коли ми разом — нам нічого не страшно. А будь-яка сума обходиться народу в ламаний гріш, — додав адвокат Еміль Курбедінов.

Нагадаємо, 2 серпня активісти громадської організації «Кримська солідарність» оголосили збір коштів під назвою «Кримський марафон». Ця ініціатива створена у відповідь на призначені підконтрольним Кремлем «судом» штрафи свідкам обшуків у Криму. Зокрема, бахчисарайцю Емілю Белялову, якому призначили два штрафи в розмірі 150 тис. руб. кожен — за присутність на квітневих обшуках російських силовиків у жителів Бахчисараю.

Метою даного збору є також підтримка сімей політв'язнів і громадських активістів на півострові.

Відзначимо, що ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не змінювати їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

ФОТО: інтернет

QHA