КИЇВ (QHA) -

Кримські татари Емір-Усеїн Куку та Ахтем Чийгоз незаконно утримуються окупантами з Росії за свою ненасильницьку позицію, будучи абсолютно невинними, а відповідно, можуть називатися в'язнями совісті.

Про це розповів дослідник Amnesty International Крассимир Янков в інтерв'ю для «Центру інформації з прав людини».

Експерт також додав, що в'язнів совісті в Криму може бути набагато більше, проте на даний момент провести більш докладне розслідування на окупованому півострові не представляється можливим.

— За нашими критеріями, в'язнями совісті стають люди, які перебувають в ув'язненні проти своєї волі та через свою ненасильницьку позицію. До того ж, ми повинні мати відомості, що вказують на невинність або неспроможність звинувачення. В'язні совісті в Криму — це Ахтем Чийгоз і Емір-Усеїн Куку. Ільмі Умеров, на той час, коли він перебував на примусовому обстеженні у психіатричній лікарні, теж був в'язнем совісті. Насправді людей, які відповідають нашим критеріям в'язня совісті, у Криму може бути набагато більше, але через обмежених ресурсів ми не все встигаємо відстежувати, — повідомив правозахисник.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Емір-Усеїн Куку, який знаходиться в СІЗО Сімферополя, стверджує, що російські правоохоронці систематично порушують права ув'язнених, влаштовуючи стеження і проявляючи зневагу до релігійних традицій мусульман. Співробітники ізолятора навіть не надають медичної допомоги в'язням, що призводить до смертей.

ФОТО: інтернет

QHA