КИЇВ (QHA) -

Представник правозахисної організації Amnesty Inernational Марія Гур'єва прокоментувала в ефірі Радіо Hayat ситуацію з правами кримськотатарського народу на окупованому півострові.

— З 2014 року Amnesty Inernational в Україні моніторить ситуацію з моменту анексії, наша організація була чи не першою, яка приїхала з моніторинговою місією для того, щоб зафіксувати ситуацію. Вже тоді ми бачили ті тривожні тенденції, які з часом тільки погіршувалися. Це стосується зникнення людей на анексуваному півострові, запобігання діяльності ЗМІ, подальшої заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, вигнання лідерів кримськотатарської спільноти з півострова, арешти, затримання, викрадення тих, хто залишився. У грудні 2016 року в нас було ще одне дослідження, в якому ми хотіли подивитися, чи змінилася ситуація. Але, на жаль, всі зібрані тенденції тільки загострилися. Зараз ми продовжуємо моніторити ситуацію і, фактично, все триває і посилюється. Причому, найбільше під тиск потрапляють представники кримськотатарської громади, а під загрозою опиняються всі, хто висловлює свою незгоду з політикою так званої кримської влади.

Гур'єва також повідомила про можливі заходи для поліпшення ситуації з правами людини в окупованому Криму.

— Необхідно ратифікувати Римський статут — документ міжнародно-кримінального суду, який дозволить покарати винних у військових злочинах на сході України. Зараз ратифікація цього документа триває, для України рішення цього питання дуже важливе. Також вимагає ратифікації Стамбульська конвенція, яка передбачає заходи щодо запобігання насильства відносно  жінок, домашнього насильства та боротьбу з цими явищами. Крім того, в Україні нагальна проблема — це боротьба з безкарністю, адже саме вона є коренем великої кількості порушень прав людини в абсолютно різних сферах: це і тортури на сході нашої країни, відсутність розслідування злочинів, скоєних на ґрунті ненависті, і багато іншого.

Нагадаємо, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв підкреслив, що інформація про порушення прав людини в окупованому Криму повинна звучати на різних міжнародних майданчиках. Він також повідомив, що, за даними Кримськотатарського ресурсного центру, 57 осіб є політв'язнями в Криму.

Джерело: Радіо Hayat

QHA