ГЕНИЧЕСЬК (QHA) -

Учасники мітингу, приуроченого до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, прийняли резолюцію, в якій висунули три вимоги до української влади.

Текст резолюції зачитав віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар, координатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов.

Перша вимога активістів — протягом декількох місяців законодавчо затвердити кримськотатарську національну територіальну автономію в складі України.

По-друге, автори резолюції вимагають, щоб добровольці кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана мали право служити в складі Збройних сил України.

У завершальному пункті зазначається, що нинішній постійний представник президента у Криму Наталія Попович не справляється зі своїми обов'язками, тому на її місце пропонується поставити представника кримськотатарського народу.

— У нас великий народ, і ми знайдемо людину на її місце, — запевнив Іслямов. — Ми хочемо дізнатися, що вона робить для того, щоб повернути Крим, що робити студентам, які не можуть знайти інформацію, як поступити до українських вузів, що робити вагітним, яким потрібно робити довідки.

Учасники мітингу проголосували за резолюцію одноголосно.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні на Херсонщині проводяться жалобні заходи з нагоди 73-ї річниці Депортації кримських татар.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочате прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

QHA