АНКАРА (QHA) -

Світовий Конґрес кримських татар і центральний офіс Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині засудили винесений 27 вересня вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Заяви були опубліковані на офіційних сайтах організацій.

Кримськотатарський дернек рішення підконтрольного Кремлю суду у Криму щодо Ільмі Умерова охарактеризував як геноцид кримськотатарського народу.

— Дане рішення, винесене Ільмі Умерову, який страждає від хвороби Паркінсона, цукрового діабету і серцевої недостатності, вписане на чорні сторінки історії людства як ще один приклад несправедливих і незаконних рішень окупанта.

У відповідь на це рішення, яке є явним доказом того, що дії окупаційної влади РФ, спрямовані на кримськотатарський народ, мають характер геноциду, ми знову закликаємо негайно вжити найжорсткіших заходів проти Російської Федерації та її спільників. Ми засуджуємо це рішення.

Всесвітній Конгрес кримських татар (ВККТ), в свою чергу, акцентував увагу на те, що винесений вирок для Ільмі Умерова є «смертним вироком».

Російська Федерація і окупанти ще раз продемонстрували цим винесеним захиснику прав кримськотатарського народу Ільмі Умерову рішенням те, наскільки вони далекі від усіх видів цінностей людини, моралі і совісті, розуміння права і справедливості. Це рішення Ільмі Умерову, який страждає від хвороб, еквівалентне «смертному вироку».

Всі злочини Російської Федерації щодо кримськотатарського народу, Меджлісу кримськотатарського народу, Ахтему Чийгозу, Ільмі Умерову, Ервіну Ібрагімову та іншим лідерам народу, які виступали з перших днів окупації проти анексії, — це намір здійснити геноцид.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушена на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильне смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб утруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

QHA