АНКАРА (QHA) -

8 квітня у приміщенні Посольства України в Турецькій Республіці відбулася масштабна зустріч українського Посла Андрія Сибіги з представниками української та кримськотатарської діаспори від таких організацій як Українське суспільство Анкари, українське культурне товариство Стамбула, Генеральний центр Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар, Товариство українсько-турецької дружби та інших.

На самому початку свого виступу Андрій Сибіга акцентував увагу на тому, що діаспора повинна підтримувати один одного. І консолідація українців і кримських татар у Туреччині дуже важлива для ефективного протистояння російської агресії та окупації Криму. Крім цього, саме така консолідація здатна зміцнити відносини між Україною та Туреччиною ще більше.

— Сьогодні ми створюємо координаційну раду українських і кримськотатарських дернеків. Ми і Україна в особі Посольства робимо все, що можливо, щоб допомагати українцям, які проживають у Туреччині. Україна також виділила фінансову підтримку українському дернеку в Анкарі. І я вірю, що вона буде виділятися ще не раз. Вона буде витрачена на потреби українців у Туреччині. Нам необхідно оберігати наші культуру і мову. Ми провели не один захід у Туреччині, і продовжимо їх проводити. Ми завжди з увагою ставимося до ваших пропозицій і намагаємося їх реалізувати. Ви виявили бажання зустрітися з українськими представниками культури — ми намагаємося організувати це. В принципі, у найближчому майбутньому це станеться. Навіть якщо ми не живемо в Україні, ми підтримуємо нашу країну звідси.

Серед представників кримськотатарської діаспори був і Тунджер Калкай — голова Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар. Нагадавши, що протягом 25 років дипломатичних відносин між Туреччиною і Україною кримські татари завжди були "мостом дружби", Калкай висловив надію на те, що в подальшому відносини двох країн будуть тільки зміцнюватися:

— Ми з 2014 року стурбовані нападом на Україну. Ми як засуджували, так і будемо засуджувати на всіх платформах посягання на суверенітет і територіальну цілісність України. Звичайно, ми ніколи не забудемо і окупацію Криму. І поки існує кримськотатарський народ, вона не буде визнана.

Створення Координаційної ради голова кримськотатарського дернека оцінив позитивно, підкресливши, що завдяки співпраці діаспор буде виконана ще велика робота у різних напрямах.

Після прямого скайп-з'єднання з главою Світового конгресу українців Євгеном Чолієм, у результаті зустрічі діаспори українські та кримськотатарські дернеки підписали угоду про створення Координаційної ради українського товариства в Туреччині.

Робота Координаційної ради буде проводитися в інформаційному напрямі, у напрямі розвитку української освіти, зв'язків з українськими студентами, які навчаються в Туреччині, надання допомоги постраждалим у результаті російської агресії на Сході України і в Криму.

Першою головою ради була обрана Юлія Білецька — голова Українського товариства в Анкарі. Голова Координаційної ради обиратиметься кожні півроку відповідно до принципу ротації.

Створення Координаційної ради відіграє важливу роль у питанні консолідації українців Туреччини і в той же час дозволяє українській діаспорі в Туреччині брати повноцінну участь у діяльності Світового конгресу українців.

QHA