АНКАРА (QHA) -

12 грудня в турецькій столиці Анкарі за ініціативи та організації Посольства України в Турецькій Республіці та Близькосхідного технологічного університету пройшла конференція до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Києвом та Анкарою.

До обговорення історичного значення і майбутніх перспектив у відносинах двох стратегічних партнерів приєдналися посол України в Туреччині Андрій Сибіга, представники політичних кіл Туреччини, зокрема, Міністерства закордонних справ, професори з України та Туреччини, а також представники української та кримськотатарської діаспори.

— Протягом року ми організували низку заходів не тільки в Анкарі, але і в інших регіонах Туреччини, які дали нам можливість зібрати експертне середовище, дати оцінку сьогоднішнього стану українсько-турецьких відносин, визначити перспективи їхнього подальшого розвитку, — розповів кореспонденту QHA Андрій Сибіга, підкреслюючи, що дана конференція є підсумковою.

Також український посол підкреслив, що нинішні відносини Києва та Анкари будуються на новій швидкості політичного діалогу. Туреччина продовжує залишатися ключовим партнером України в регіоні, а також продовжує дотримуватися принципової позиції щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, невизнання окупації Криму.

— Ми це дуже цінуємо. Важливо, що сьогодні на цій конференції присутні представники Міністерства закордонних справ. Ми всі мали можливість вислухати також їхні оцінки двосторонніх відносин. І якщо коротко їх підсумувати, то мова йде про прагматизм, спрямованість на досягнення конкретного результату, відсутність будь-яких серйозних проблем у двосторонньому денному порядку і величезних багатообіцяючих перспективи, — заявив Андрій Сибіга.

Під час конференції, крім економічних і політичних зв'язків України і Туреччини, обговорювалася важлива роль і кримськотатарської діаспори в розвитку політичного діалогу двох країн. З доповіддю «Кримськотатарська діаспора — міст між Україною та Туреччиною» виступив голова молодіжного відділення Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі Фетхі Куртій Шахін. У своєму виступі він підкреслив, що і в майбутньому кримські татари будуть позитивно впливати на відносини Києва і Анкари, а також відкриють нові можливості та перспективи в розвитку двостороннього діалогу.

QHA