СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

За всю історію кримських татар не було зареєстровано жодного випадку теракту з їхнього боку.

Про це заявив один з учасників одиночних пікетів проти свавілля силовиків щодо кримських татар у Криму.

Учасник пікету тримав у руках плакат з написом: «Кримські татари — мусульмани!! Іслам забороняє терор!».

Кримські татари не терористи. За всю багатовікову історію кримських татар не було зареєстровано жодного випадку теракту з боку кримських татар. І раптом несподівано з'явилися терористи у Криму. Але це не ми, це сусідня країна, додав він.

Раніше QHA повідомляло, що адвокат Едем Семедляєв закликав родичів затриманих активістів під час одиночних пікетів у Криму відстежувати їхню долю. Семедляєв наголосив, що затримані російськими силовиками активісти не зобов'язані давати будь-які пояснення або відбитки пальців. Також він зазначив, що зараз не можна допустити зникнення затриманих людей.

Нагадаємо, в окупованому Криму почалися масові затримання активістів, які вийшли на одиночні пікети, протестуючи проти свавілля російських силовиків щодо кримських татар.

По всьому Криму люди вийшли з одиночними пікетами. Пікети проходять у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Раніше, 11 жовтня окупанти з самого ранку масово провели обшуки і затримання у будинках кримських татар у Бахчисараї.

Російські ЗМІ поширили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

Підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшук. Активістів заарештували на два місяці.

Адвокат одного із затриманих повідомив, що арешти кримських татар викликані тим, що вони відмовилися визнавати новий порядок у Криму і анексію півострова Росією.

QHA