КИЇВ (QHA) -

Кримські татари створили унікальну цивілізацію, тому їм потрібно дати право на автономію. Про це в інтерв'ю QHA заявив релігієзнавець Ігор Козловський.

— Я не розумію, чому питання не було вирішене. Коли Крим ще не був анексований, тоді треба було дати автономію кримськотатарському народу, тому що це корінний етнос, який створював кримську цивілізацію. І дуже погано, що українці не обізнані про це, — сказав він.

За його словами, підручник історії України потрібно доповнити розділом про Крим.

— Якщо ми пишемо підручник історії України, то в цьому підручнику потрібно, щоб був спеціальний розділ, який стосуватиметься історії Криму, не російського Криму, а саме автентичного кримськотатарського. Кримські татари створили щось унікальне ... У ХVII столітті найосвіченішим у світі було населення України й Кримського ханства, — заявив учений.

Він також зазначив, що «треба працювати з кримськими татарами, давати їм можливість створювати органи самоврядування».

Відзначимо, 26 січня 2016 року в окупованому Донецьку терористи «ДНР» схопили вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Приводом для затримання вченого окупанти тоді називали "спробу підірвати пам'ятник Леніну в Донецьку".

Згодом з'явилася інформація про те, що вчений "визнав провину" в усіх химерних звинуваченнях терористів, тому що до нього застосовувалися тортури.

У так званій "ДНР" Козловського звинуватили у тому, що він нібито зберігав у шафі з релігійними книгами дві бойові гранати.

QHA