БІШКЕК (QHA) -

У Бішкеку кримські татари Киргизстану традиційно вшановують пам'ять жертв Депортації кримськотатарського народу. Про це QHA повідомив екс-голова громади кримських татар Киргизстану і голова товариства «Ветанимиз Кирим» («Наша Батьківщина — Крим») Наріман Аппазов.

За його словами, незважаючи на проливний дощ, близько тридцяти осіб відвідали міське кладовище, щоб зробити колективний молебень у пам'ять тих, хто так і не дожив до тих днів, коли міг повернутися додому, на Батьківщину — до Криму.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочате прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: Наріман Аппазов

QHA