СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Кримських ув’язнених з 1 січня 2017 року будуть направляти на примусові роботи, якщо їх рішенням «суду» засудять до позбавлення волі на термін менше 5 років. Дане розпорядження з'явилося на сайті «Севастопольського міського суду».

— Згідно з поправками до Кримінального Кодексу РФ, які почнуть діяти з 1 січня 2017 року, примусові роботи застосовуються як альтернатива позбавлення волі, якщо строк покарання не перевищує 5 років. Суд має право призначити примусові роботи за злочини невеликої або середньої тяжкості, або за тяжкі злочини, вчинені вперше, — сказано в повідомленні.

У зв'язку з тим, що в окупованому Криму не існує закладів для відбування подібного роду покарання, кримських в'язнів будуть направляти до Ставропольського краю.

У зв'язку з цим рішенням експерти Кримської правозахисної групи звернули увагу на той факт, що переміщення жителів Криму для відбування покарання у вигляді примусових робіт за межі півострова є грубим порушенням частини 1 статті 49 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Дана заява з'явилася на сайті правозахисної організації.

Довідка: згідно з ч. 1 ст. 49 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни, забороняється з яких би то не було мотивів відсилання, а також депортація осіб з окупованої території на територію держави, що окуповує, або на територію будь-якої іншої держави незалежно від того, окупована вона чи ні.

Нагадаємо, як передавало QHA, 17 грудня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що резолюція «Про ситуацію з правами людини в Криму» не тільки служить політичним інструментом, а ще має на меті «затягнути до Криму» комісію з прав людини ООН і представників гуманітарних організацій. Сама Резолюція була прийнята на 65 пленарному засіданні Генасамблеї ООН 19 грудня більшістю голосів країн-делегатів.

ФОТО: інтернет

QHA