СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Команда кримських адвокатів планує розпочати юридичну кампанію із захисту Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

За його словами, юристи захищатимуть культурну спадщину кримських татар від необґрунтованого посягання.

— Я не буду розкривати усі заплановані нами заходи. Загалом можу відзначити, що в першу чергу ми маємо намір отримати офіційні відповіді від Російської Федерації у ситуації, що склалася. Давайте згадаємо будівлю Меджлісу (фонд Крим). Цю будівлю просто відібрали через кондиціонери та косметичний ремонт, що на думку державних органів Росії стало порушенням і посяганням на історичний пам'ятник культури. Ханський же палац влада просто демонтує без проблем і переживань, — написав він.

Як зазначив Курбедінов, після отримання відповідних документів від Російської Федерації адвокати мають намір вийти вже на рівень міжнародних інстанцій.

— Нам важливий навіть той факт — куди були вивезені демонтовані будівельні матеріали і земля! Які фірми виступають підрядниками і хто ініціював та погодив цей «демонтаж»! Ми маємо намір звернутися до ЮНЕСКО з проханням про попередні гарантії та виїзну комісію, — завершив він.

Раніше повідомлялося, що екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова заявила, що в окупованому Криму відбувається культурний геноцид.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що ті, хто руйнує Ханський палац в окупованому Бахчисараї, повинні за це відповідати.

Відзначимо, Ханський палац — об'єкт світового значення, унікальний зразок кримськотатарської культури. Комплекс включає у себе більше двох десятків об'єктів. Ханський палац — це не просто музей, це символ державності кримських татар.

QHA