КИЇВ (QHA) -

На сьогоднішній день з майже двох мільйонів внутрішньо переміщених осіб близько 180 тисяч проживає в Київській області. Для багатьох з них питання інтеграції до місцевих громад є вкрай значущим, так як більше половини переселенців не хочуть повертатися у свої рідні міста, які вони покинули в результаті російської окупації або воєнних дій. Саме для них громадянська організація «Кримська діаспора» розпочала проект «Київщина — час будувати нове життя!», мета якого — показати, що переселенці можуть сприяти соціально-економічному розвитку приймаючих громад.

— Так як «Кримська діаспора» має більше двох років досвіду практичної роботи з переселенцями у Києві та області, ми беремо на себе відповідальність упродовж десяти місяців працювати в містах Буча, Бориспіль, Біла Церква і Бровари, де ми проведемо низку просвітницьких заходів, — розповіла прес-аташе ГО «Кримська діаспора» Тетяна Гузик, передає кореспондент QHA.

У рамках проекту переселенці, місцеве населення і влада будуть вчитися взаємодії, що допоможе інтеграції ВПО, а також пошуку рішень їх проблем.

— Перше, що ми будемо проводити, — це налагодження діалогу між місцевим населенням, представниками органів місцевої влади та переселенцями. Також ми будемо розробляти проектні структури, подавати заявки на те, щоб там була забудова, яка підійде місту. Друге — підвищити рівень обізнаності місцевого населення і ВПО в чотирьох містах Київської області про спільне отримання та експлуатацію землі, — поділилася планами керівник проекту «Київщина — час будувати нове життя!» Ірина Сірик.

Одним із найважливіших пунктів проекту є отримання від місцевої влади земельних ділянок, де переселенці змогли б почати будівництво житлових комплексів і таунхаусів, сприяючи появі в раніше непопулярних малонаселених місцях магазинів, шкіл, дитячих садів і лікарень і тим самим розвиваючи інфраструктуру.

— Це буде виграшно для всіх. Зараз видають багато землі тим, хто воював в АТО. При цьому така земля зазвичай на околицях, де немає інфраструктури. І було б добре, якби поруч виділялася земля для переселенців і громади, щоб спільними зусиллями ми змогли підвести всі ресурси для того, щоб там починати якесь будівництво, — каже громадська діячка, переселенка з Криму Олена Томілець.

Перші заходи проекту стартують вже в лютому в Борисполі, після цього буде проводитися робота і в інших містах.

QHA