РІВНЕ (QHA) -

Раніше повідомлялося, що голова ГО «Кримська діаспора Рівненщини» Ельвіра Шиліна подала до суду на управління праці та соціального захисту виконкому Рівненської міської ради, щоб відстояти власні права.

Після окупації Ельвіра Шиліна переїхала на Рівненщину. Через небажання отримувати соцвиплату виключно в «Ощадбанку» їй припинили надавати грошову допомогу.

Таким чином, за словами кримчанки, порушуються базові права людини, а дії управління праці та соцзахисту вона вважає дискримінаційними. Тому й подала до суду ще рік тому. Після цього їй вдалося частково виграти суд – держава змушена була перерахувати жінці виплату за кілька місяців.

Наразі ж судові процеси тривають. Так, 18 травня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося засідання у справі щодо оскарження рішення Уряду. У повідомленні Комітету виборців України йдеться, що судове засідання проходило у режимі онлайн.

Представник Кабінету Міністрів України на засідання не з’явився.

Після заслуховування позивачки та її представника судді вирішили продовжити справу у письмовому провадженні. Ельвіра Шиліна чекатиме через пошту постанову суду.

— Ми надали свої пояснення, коротко оголосивши свою позицію. Зокрема, наголосили, що пані Ельвіра має статус жертви порушення прав людини, так як з липня 2016 року через небажання відкривати рахунок в ПАТ «Державний ощадний банк України», на сьогодні допомоги від держави як внутрішньо переміщена особа вона не отримує. Підтримали викладені в її позові мотиви звернення до суду та наведені там обґрунтування, — говорить адвокат позивачки Микола Глотов.

Також він у своєму виступі наголосив на тому, що Ельвіра Шиліна зробила двічі свій вільний вибір – перший, коли покинула окупований Крим та поїхала на Рівненщину, а другий – це коли під загрозою втрати фінансової допомоги виступила проти відкриття рахунку саме в «Ощадбанку».

Раніше ж допомога кримчанці надходила через «Райффайзен Банк», проте Кабінет Міністрів своєю постановою зобов’язав відкривати рахунок лише в одній установі – «Ощадбанку».

 

ФОТО: Інформаційний відділ РОГО КВУ

QHA