КРАСНОПЕРЕКОПСЬК (QHA) -

Мешканка окупованого Криму збирається подати в суд за примус з боку директора школи, в якій вона працює, йти на незаконні вибори президента РФ, які провели на півострові.

Мешканка Красноперекопського району працює у Почетненському навчально-виховному комплексі. За її словами, тиск на працівників школи почався за три дні до виборів — 15 березня. У цей день керівництво зібрало працівників на нараду, де зажадало від них та їхніх рідних піти на вибори, а після відзвітувати телефоном директору.

— Якщо ви не з'явитеся на виборчі дільниці 18 березня, вам не місце у нашому закладі, — переказує слова керівництва кримчанка.

Уже 18 березня погрози стали надходити особисто жінці.

— Приблизно о 12:50 на мобільний телефон мами надійшов дзвінок від завуча з навчальної роботи з проханнями піти і виконати свій громадянський обов'язок — проголосувати, так як завучу потім потрібно відзвітувати директору за списками, хто ходив на вибори, а хто ні. Висловивши свою позицію відмовою будь-куди йти, моя мама відповіла, що нікуди не піде і це скаже особисто директору школи, якщо вона подзвонить, — розповіла правозахисникам з «Кримської правозахисної групи» донька кримчанки.

Дівчина також передала запис розмови з керівництвом.

Пізніше з'ясувалося, що у жінки, яку дирекція змушувала йти на вибори, є проблеми з серцем і після телефонної розмови їй довелося викликати швидку.

На наступний день після виборів ситуація, за словами кримчанки, стала ще гірше.

— Директор, користуючись відсутністю мами на робочому місці (вона на лікарняному після мікроінсульту, в середу виписали додому на амбулаторне лікування) зібрала усі журнали, програми, зошити усіх класів на перевірку, намагаючись знайти зачіпку для звільнення, — зазначила донька вчительки.

На сьогодні вчителька збирається подати в суд на окупантів, адже навіть за російським законодавством погроза звільненням за неявку на вибори є незаконною.

Раніше QHA повідомляло, що кримчан женуть на вибори погрозами звільненням з роботи.

Джерело: Кримська правозахисна група

QHA