КИЇВ (QHA) -

Апеляційний адміністративний суд Києва 14 червня визнав незаконним і нечинним пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України №1035, який обмежував провезення речей через адміністративний кордон з Кримом, повідомляє юрист Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко в Фейсбук.

Нагадаємо, підписана екс-главою уряду Арcенієм Яценюком постанова КМУ №1035, покликана обмежити торгівлю з окупованим Кримом, викликала масу нарікань громадськості. Згідно з постановою, до Криму перевозити дозволялося не більше 50 кг соціально значущих продуктів на людину, і не більше ніж на 10 тис. грн.

Як писало QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв кримчанам змінити постанову Кабміну №1035 у тому випадку, якщо Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб надасть уряду повну картину проблем, які створює даний документ. До Криму перевозити дозволялося не більше 50 кг соціально значущих продуктів на людину і не більше ніж на 10 тис. грн.

Як повідомлялося, у лютому 2016 року в Окружному адміністративному суді Києва відбувся суд у справі про скасування постанови Кабміну №1035. Позов до суду подала організація «Правозахисна група 20 лютого». Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник прагнула довести, що оскільки постановою дозволено провозити лише особисті речі, перелік яких обмежений Цивільним кодексом, це не дозволить кримчанину в разі переслідування евакуюватися з окупованої території та з сім'єю виїхати на материк.

Ще раніше, 3 жовтня 2016 року, Окружний адміністративний суд Одеси визнав протиправними дії представника Херсонської митниці Державної фіскальної служби України, який заборонив громадянину при виїзді з окупованої території Криму вивозити особисті речі, які не належали до переліку дозволених відповідно до постанови КМУ №1035.

У результаті Рішенням від 21 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним обмеження права на вивезення особистих речей з території тимчасово окупованого Криму.

ФОТО: інтернет

QHA