СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Після винесення вироку лідеру кримскотатарського народу, заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову біля підконтрольного Росії Сімферопольського районного суду зібралися люди, які прийшли його підтримати.

До стін суду прийшли близько ста осіб, які вигукували «ГАНЬБА!». Активісти висловили свою незгоду з вироком, а адвокат Ільмі Умерова Марк Фейгін заявив, що вирок є злочинним.

— Вирок, винесений сьогодні, не тільки вибивається із загальної практики з подібного роду категорії справ, а й є злочинним за всією своєю суттю, — розповів він.

Як писало QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Джерело: Крим.Реалії

QHA