КИЇВ (QHA) -

Адвокат, кандидат юридичних наук Ольга Поєдинок в ефірі Радіо Hayat роз'яснила журналісту Едуарду Солодовнику особливості ситуації з отриманням другого громадянства жителями окупованого Криму.

— Що стосується кримчан, то поки це питання врегульоване у чинному ЗУ "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово-окупованих територіях України" від 15.04.2014. Частина 4 статті 5 закону говорить, що автоматичне набуття кримчанами громадянства РФ не вважається таким, що відбулося добровільно, тому не приймається до уваги і не тягне до втрати українського громадянства, — заявила Поєдинок.

На її думку, таким чином розширюється перелік ситуацій недобровільного вступу в іноземне громадянство, що передбачено статтею 19 Закону України "Про громадянство України" від 18.01.2001 р. і, відповідно, така ситуація не тягне за собою втрати українського громадянства. Тому юрист вважає такий спосіб врегулювання проблеми фактично єдино можливим у такій ситуації.

Адвокат звернулася до слухачів, які зараз розмірковують над перспективою придбати інше, крім українського, громадянство.

— Я звертаюся до таких радіослухачів з рекомендацією зважити всі "за" і "проти", уважно прочитати український закон "Про громадянство України" і вирішити, чи готові вони у випадку крайньої необхідності втратити українське громадянство. Тобто, відповідно до чинного законодавства, до такого стану справ треба бути готовим, — підкреслила Поєдинок.

Вона також зазначила, що на сьогодні ймовірність втрати громадянства України передбачена національним законодавством. Хоча на практиці вона низька, особливо якщо ви не є публічною людиною, але все ж вона існує, зазначає юрист.

Нагадаємо, раніше Поєдинок заявила, що потрібно підвищувати привабливість громадянства України.

QHA