КИЇВ (QHA) -

Кілька десятків кримських татар зібралися вночі під посольством Росії в Києві та стали в коло, тримаючи в руках написи з вимогами звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Присутні на акції люди закликали припинити геноцид кримськотатарського народу на території анексованого Криму.

Активісти зачитали останні слова Ільмі Умерова перед винесенням вироку. Всі присутні скандували, що Крим — це Україна.

Свою пізню акцію кримчани спланували цілеспрямовано. Цим вони підкреслили, що ФСБ Росії в Криму вривається до будинків кримських татар з обшуками у дуже незручний час: або рано вранці, або ж пізно вночі.

На асфальті протестуючі розлили червону фарбу — плями крові, які символізують, що приносить в Україну режим Володимира Путіна.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA