ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 26 лютого, пройшло вже 4 роки з дня окупації Кримського півострова Росією. У цей день на фасаді львівської ратуші вивісили банер з написом: "Крим — це Україна".

Громадський активіст та співзасновник ініціативи "Крим SOS" Алім Алієв, який деякий час жив і працював у Львові, присвятив цілий пост на своїй сторінці у Facebook цій події:

— У євреїв є термін "Арієзація пам'яті" — вбивати не тільки фізично, а знищувати тотально історію і культуру народу (вони його використовують у відношенні до нацистів у ІІ Світовій війні). Сьогодні рівно чотири роки, коли такі процеси відбуваються щодо кримськотатарського народу з боку російських окупантів в Криму. На нашій батьківщині не тільки вбивають і викрадають людей, садять до в'язниць і постійно проводять обшуки в будинках, а ще знищують пам'ятки, як Ханський Палац у Бахчисараї або перешкоджають збереженню і розвитку кримськотатарської та української мов. 26 лютого 2014 року почалася окупація. Але на неї чекає неодмінний кінець. Сьогодні наше завдання — зберігати свою ідентичність і той нервовий зв'язок, який існує між Кримом і континентальною Україною, а також бути здатними побудувати нетоксичні демократичні інституції на півострові після деокупаціі. Я не романтик, я просто знаю, що ми обов'язково повернемося на свою землю, — переконаний Алієв.

Додамо, що у Києві о 18:00 розпочнеться мітинг солідарності з Кримом.

QHA