МОСКВА (QHA) -

Суд міста Краснодара (Росія) продовжив арешт Павлу Грибу — громадянину України, затриманому спецслужбами РФ у Білорусі за підозрою в тероризмі. Про це повідомив батько затриманого Ігор Гриб.

— Продовжили на два місяці. Не прийняли жодних доказів, — зазначив він.

Батько Гриба додав, що українські консули під час візиту до краснодарського слідчого ізолятора не змогли передати Павлу необхідні ліки.

— 7 хвилин — рівно стільки часу було надано українським консулам для зустрічі з Павлом. Розмовляти українською — заборонено, ліки — заборонені. Павло капюшон не знімає, тіло всипане виразками, стан здоров'я погіршується, — розповів Ігор Гриб.

QHA повідомляло, що Ольга Гриб, сестра 19-річного українця Павла Гриба, написала відкритого листа до Ради Європи. У тексті вона зазначає, що її брат понад 110 днів перебуває в незаконному ув’язненні у СІЗО №5 міста Краснодар у Російській Федерації. Ольга Гриб вказує, що відносно Павла грубо порушуються основоположні права, які захищені Конвенцією з прав людини.

Нагадаємо, Павло Гриб зник у Білорусі 24 серпня. Його батько раніше працював у Державній прикордонній службі України та відразу припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ у Краснодарському краї про утримання Гриба в СІЗО Краснодара.

Гриба звинувачують у «тероризмі» (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, яка передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років).

QHA