КИЇВ (QHA) -

З 1 лютого звільнений з полону бойовиків вчений-релігієзнавець Ігор Козловський зможе працювати у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії НАНУ.

Про це заявила завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович під час прес-конференції:

— З полону звільнено нашого колегу — кандидата історичних наук Ігоря Анатолійовича Козловського. З 1 лютого він буде старшим науковим співробітником нашого відділення. Дуже багато людей і організацій доклали зусиль для того, щоб звільнити цього відомого вченого. І ми раді, що будемо працювати разом із ним.

При цьому вона зазначила, що згоду самого Козловського ще не отримали.

— Як тільки ми дізналися, що Ігоря Анатолійовича 27 грудня звільняють, 28-го наш керівник Анатолій Колодний (заступник директора Інституту філософії НАНУ, керівник Відділення релігієзнавства — ред.) написав подання на ім'я президента НАНУ Бориса Патона з проханням ввести до нашого штатного розкладу посаду старшого наукового співробітника і зарахувати Козловського на цю посаду. Ми навіть не питали його згоди. Патон дав таку згоду, — сказала вона.

У той же час Филипович сподівається, що Козловський пристане на таку пропозицію.

Відзначимо, 26 січня 2016 року в окупованому Донецьку терористи «ДНР» схопили вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Приводом для затримання вченого окупанти тоді називали "спробу підірвати пам'ятник Леніну в Донецьку".

Згодом з'явилася інформація про те, що вчений "визнав провину" у всіх химерних звинуваченнях терористів, тому що до нього застосовувалися тортури.

У так званій "ДНР" Козловського звинуватили у тому, що він зберігав у шафі з релігійними книгами дві бойові гранати.

QHA