КИЇВ (QHA) -

Одним із серйозних наслідків мілітаризації окупованого Криму стало формування у кримських дітей культу війни і толерантності до насильства. Про це сьогодні, 16 серпня, під час прес-конференції заявили правозахисники, які представили сьогодні інформаційно-аналітичну доповідь «Права людини в умовах мілітаризації Криму».

Така трансформація суспільного життя кримчан, на думку правозахисників, в першу чергу пов'язана із мілітаризацією освіти. Для цієї мети серед дітей проводять різні військові естафети та заходи, де їх навчають основам військової справи і поводження зі зброєю.

Експерт Кримської правозахисної групи і співавтор доповіді Ірина Сєдова відзначає, що вся ця агресивна військова пропаганда здійснюється через спеціальну державну програму, фінансовану не тільки федеральним бюджетом, а й продержавним організаціями.

— Через так зване «військово-патріотичне виховання» в кожній школі проводяться тематичні уроки і заходи, які прославляють російську армію, а також естафети. Вони навіть окрему назву придумали військово-прикладні види спорту. Все це проводиться із залученням «ополченців», тобто тих, хто замішаний у злочинах, розповідає вона.

Також на мілітаризацію дітей великий вплив робить Російська православна церква, яка через кримську єпархію організовує так звані «табори православних слідопитів-розвідників».

Є програми, де вони змагаються, вчаться безшумно пересуватися у лісі, їх вчать різним сигналам, і так далі. Тобто вони навчають дітей на розвідників, але під виглядом православ'я. Домішуючи релігію, вони вкладають дітям в голови те, що бути російським військовим це свята справа, додала Ірина Сєдова.

Такі дії російської окупаційної влади нав'язують кримським дітям «російську» ідентичність, розриваючи їхні зв'язки з батьківщиною — Україною, вважають правозахисники.

Крім того, мілітаризація суспільного життя на півострові нерозривно пов'язана з діями російських військових, які перетворюють Крим з курортного рекреаційного центру на військову базу, а також з функціонуванням парамілітарних формувань — «самооборони» і козаків. Їхня причетність до вбивств місцевих активістів, тортурів, викрадень і розбоїв досі не стала предметом ефективного розслідування.

Тому всі зібрані факти, задокументовані у доповіді, стануть частиною доказів військових злочинів Російської Федерації у Криму.

ФОТО: QHA і сайт «Кримська єпархія»

QHA