КИЇВ (QHA) -

Голова ради директорів аеропорту Київ-Жуляни Денис Костржевський не сумнівається, що ірландський перевізник здійснюватиме рейси з аеропорту Києва.

— Ми завжди готові до переговорів з будь-якою авіакомпанією, зокрема і до продовження діалогу з Ryanair. Я думаю, що рано чи пізно ірландський перевізник здійснюватиме рейси і до аеропорту Київ. Принаймні, ймовірність цього дуже велика. Ми знайдемо формулу, яка влаштовувала б і нас, і Ryanair, заявив голова ради директорів аеропорту Денис Костржевський в інтерв'ю виданню «Бізнес».

Нагадаємо, коли Ryanair почала шукати можливості вийти на ринок України і запропонувала Жулянам зниження пасажирського збору до 7 доларів, аеропорт швидко вийшов з переговорного процесу.

— Досягнення компромісу не може бути максимально вигідним для кожної зі сторін всім доводиться послідовно йти на поступки для досягнення результату, прокоментував він.

З Ryanair переговори тривали всього три-чотири місяці, хоча зазвичай досягнення домовленостей з авіакомпаніями такого рівня займає близько року.

Саме завдяки тому, що кожна зі сторін по десять разів зважувала плюси і мінуси, компроміс був досягнутий. Можу сказати наступне: якби тарифи, які Ryanair озвучила в ході переговорів, були застосовані до Wizz Air, тоді жоден банк не дав би нам кредит, аеропорт не міг би розвиватися, термінали не були б побудовані, сказав Костржевський.

Також він повідомив, що зараз аеропорт Київ веде переговори з більш ніж двома десятками авіакомпаній, серед яких є і лоукостер. Це як компанії, які вже літають у Жуляни, але хочуть збільшити сітку маршрутів і частоту польотів, так і нові суб'єкти.

QHA