ФЕОДОСІЯ (QHA) -

Судно JAWDAT M загрузилось ячменем у Феодосії та попрямувало до турецького порту Іскендерун. При цьому, зазначає джерело, екіпаж судна навіть не приховує, що йде з вантажем з окупованого Криму. Влада Туреччини вперто не помічає порушення, як пише ресурс PSB-news.

Агент на протоці Босфор, турецька компанія NUR Shipping and Trading обслуговує це судно вже більше двох років. Відомо, що JAWDAT M є неодноразовим порушником морського кордону України.

— За таблицею суднопроходів цього судна через протоку Босфор з вантажем із закритих українських портів ми виявили, що майже в всіх випадках капітани повідомляють у рапорті SP-1, який вони направляють через агента владі Босфору, фальшивий порт прибуття до Босфору, приховуючи таким чином незаконні судозаходи у закриті Україною порти окупованого Криму.

Джерело зазначає, що ні у агента, ні у влади протоки, очевидно, жодного разу не виникло сумнів у правдивості капітана, адже перевірку провести досить легко.

Заходячи в порти окупованого Росією Кримського півострова, судновласники, капітани та екіпажі суден здійснюють злочин, передбачений статтею 332-1 Кримінального кодексу України. Ця стаття була внесена у КК при прийнятті Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Згідно з цим законодавчим актом, члени екіпажу судна, що прибувають на його борту до Криму, потрапляють під адміністративну та кримінальну відповідальність перед Україною за незаконний груповий перетин кордону та порушення порядку в'їзду на окуповану територію.

ФОТО: інтернет

QHA