КЛУЖ-НАПОКА (QHA) -

18 травня 2017 року в Європі відзначалася 73-я річниця Депортації кримських татар тоталітарною радянською владою. У 1944 році весь кримськотатарський народ був депортований до Центральної Азії за безпідставним звинуваченням у співпраці з нацистським окупаційним режимом.

— Близько 238 500 осіб були депортовані, головним чином в Узбекистан. Відсутність засобів розміщення і харчування, нездатність адаптуватися до нових кліматичних умов і швидке поширення хвороб мали сильний демографічний вплив у перші роки заслання кримських татар, сказано в заяві FUEN.

Організація вказує, що наразі кримські татари зіткнулися з новою хвилею порушень їхніх прав і свобод.

Вони (порушення прав і свобод. Ред.) не повинні залишатися непоміченими, і їх слід зупинити. Питання Криму має залишатися одним з абсолютних пріоритетів для європейського світу, зазначає конфедерація нацменшин.

Довідково. ФСЕНМ (FUEN Federal Union of the European Nationalities) найбільша конфедерація автохтонних національних меншин (народностей) Європи, до якої входить 90 організацій з 32 європейських країн. Була заснована в Парижі 1949 року.

ФОТО: FUEN

QHA