ЛУГАНСЬК (QHA) -

Енергетична компанія «Донбасенерго» має намір через суд стягнути з компанії «Луганське енергетичне об'єднання» 618 млн грн боргу. Про це стало відомо з даних Єдиного державного реєстру судових рішень, передає Ліга.Бізнес.

Повідомляється, що 30 травня відбудеться слухання справи за позовом «Донбасенерго» про стягнення з ЛЕО вартості електроенергії, поставленої з травня 2015 по лютий 2017 року. Позов був поданий компанією «Донбасенерго» у квітні 2017 року.

У складі «Донбасенерго» — дві теплові електростанції: Слов'янська і Старобешівська. Старобешівська ТЕС працює на непідконтрольный території Донецької області і з початку 2015 року недоотримує за відпущену електроенергію грошей від держави.

ЛЕО входить до холдингу «Енергетичний стандарт» бізнесмена Костянтина Григоришина. Також ЛЕО має борг перед ДП «Енергоринок» у сумі 5,2 млрд грн.

У свою чергу, «Донбасенерго» — єдина в Україні приватна генеруюча компанія, яку не контролює Рінат Ахметов. До 2016 року 60,8% акцій «Донбасенерго» належали екс-депутату від Партії регіонів Ігорю Гуменюку, пізніше їх викупили американець Роберт Бенш і грек Андреас Церні.

За даними Ліга.Бізнес, часткою в 34% володіє старший син збіглого президента України Олександра Януковича.

Як повідомляло QHA, раніше Слов'янська теплоелектростанція компанії «Донбасенерго» зупинила виробництво електроенергії.

ФОТО: інтернет

QHA