КИЇВ (QHA) -

У парламентському Комітеті з питань соціальної політики, захисту та пенсійного забезпечення пройшло друге засідання робочої групи з напрацювання законодавчих пропозицій, спрямованих на вирішення пенсійної проблематики ВПО.

 У засіданні під головуванням голови підкомітету Наталії Веселової взяли участь представники громадських та неурядових організацій, що займаються проблемами внутрішньо переміщених осіб, представники міністерств соціальної політики та Міністерства фінансів України, Пенсійного фонду, АТ «Ощадбанк» і ВАТ «Укрпошта».

Під час роботи були обговорені зауваження і пропозиції членів робочої групи до проектів нормативних актів, що регулюють порядок нарахування пенсій для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, обговорювалося питання подальшого пенсійного забезпечення громадян, які відмовилися від статусу ВПО.

-— Зараз склалася ситуація, що громадянам, які відмовляються від цього статусу (статусу тимчасово переміщеної особи. — Ред.), припиняють виплати та нарахування пенсій за електронними пенсійними справами і вимагають принести паперові (пенсійні справи. — Ред.), які знаходяться на тимчасово непідконтрольній українській владі території, — зазначила Наталія Веселова.

У свою чергу представники інститутів громадянського суспільства повідомили, що сьогодні є випадки, коли і паперова пенсійна справа не вирішує проблему, оскільки працівники Пенсійного фонду України все одно вимагають довідку внутрішньо переміщеної особи, тим самим дискримінуючи громадян і порушуючи Конституцію України.

За результатами засідання комітету Міністерству соціальної політики були надані рекомендації. Зауваження та пропозиції, внесені членами робочої групи, будуть враховані при підготовці Мінсоцполітики проекту постанови «Про внесення змін до деяких постанов КМУ», метою якого є відновлення соціальної справедливості щодо внутрішньо переміщених осіб.

ФОТО: інтернет

QHA