КИЇВ (QHA) -

В Україні доцільно запровадити кілька незалежних оцінок роботи голів районних державних адміністрацій і за її підсумками щорічно приймати кадрові рішення щодо «лідерів антирейтингу».

Як передає кореспондент QHA, таку пропозицію озвучив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель,  в ході презентації дослідження «Рейтинг діяльності голів ОДА у 2017 році».

За словами Олексія Кошеля, на сьогодні в Україні урядові і неурядові організації проводять оцінку роботи держслужбовців на місцях, однак голови райадміністрацій чомусь стали винятком і уникли такого моніторингу.

— Найголовніше в Україні ми жодного разу не зустрічали оцінки роботи голів районних державних адміністарцій. Тобто районні державні адміністрації це фактично каста недоторканих, яку не критикують на місцях, і роботу яких ніхто ретельно не відслідковує.

В цілому Олексій Кошель вважає, що і держава, і громадськість мають проводити різноманітні оцінки роботи керівників областей, міст, районів, причому має існувати декілька системних досліджень ефективності їхньої роботи. Тим більше, що в умовах децентралізації вплив конкретного керівника місцевої адміністрації і його роботи на життя місцевої громади підвищується, і відбір має відбуватись прискіпливо. Наявність кількох альтернативних оцінок могла б стати підгрунтям для виведення об’єктивного судження про роботу того чи іншого голови обласної, міської або районної адміністрації. А  у разі, якщо конкретна персона отримує негативну оцінку від кількох незалежних організацій, щодо неї повинне прийматися відповідне кадрове рішення.

— Щоб ми отримали повністю об’єктивну картину, ми повинні брати нашу оцінку, ми повинні брати оцінку Кабінету міністрів, ми повинні брати оцінки, які проводять кілька журналістських спільнот. В ідеалі всі ці оцінки мали б ставати підставами для кадрових призначень. Я б, наприклад, дуже хотів, щоб в Україні сформувалася політична традиція, коли Кабінет міністрів бере 5-7-10 подібних оцінок і за підсумками року робить подання президенту щодо звільнення трьох-чотирьох-п’яти найменш ефективних голів ОДА, десяти-двадцяти-тридцяти найменш ефективних голів районних державних адміністрацій. Це не змінить ситуацію, але це буде певним стимулом для них.

Водночас Олексій Кошель зауважує, що для об’єктивних висновків в Україні ще недостатньо поширена практика системного моніторингу роботи органів влади та їхніх керівників, наприклад, загалом Україні не вистачає 5-6 альтернативних оцінок роботи ОДА (в Україні нараховується 24 обласні державні адміністрації, а також 490 районних (у областях і АР Крим, 10 районних у Києві, 4 районних у Севастополі).

Як повідомлялося раніше, громадянська мережа «Опора» склала рейтинг публічності регіональної влади.

QHA