СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Російські військові у Криму використовують кораблі ВМС України, які залишилися на півострові, як донорів для кораблів Чорноморського флоту РФ. Про це розповів командувач Військово-морських сил України, віце-адмірал Ігор Воронченко у інтерв'ю «5 каналу».

Зокрема командувач ВМС стверджує, що український великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» розукомплектовують для поповнення запчастинами «Сирійського експреса» окупантів, а корвети «Луцьк» і «Тернопіль» розбирають для забезпечення малих протичовнових суден ЧФ РФ.

— Кораблі стоять окремо, їх виділили, як техніку іноземної держави. Але за нашими даними, вони існують як донори, їх розукомплектовують... У них (окупантів ред.) постійно курсує «Сирійський експрес», великі десантні кораблі постійно на переходах у море і той же наш «Костянтин Ольшанський» використовується як корабель-донор. «Тернопіль», «Луцьк» використовуються для їхніх малих протичовнових кораблів, що несуть «вахту» біля наших газових родовищ, повідомив командувач.

Віце-адмірал зазначив, що необхідно намагатися за допомогою міжнародного дипломатичного тиску змусити окупантів з Росії повернути українські кораблі у тому стані, в якому вони були залишені в Криму, або ж домагатися стягнення відповідної грошової компенсації.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, кораблі «Костянтин Ольшанський», «Луцьк» та «Тернопіль» ВМС України опинилися -поміж 51 судна, захопленого російськими окупантами під час анексії Криму 2014 року.

Десантний корабель «Костянтин Ольшанський» був захоплений 24 березня 2014 року в озері Донузлав у Криму. Тоді, за даними очевидця, команда з 21 члена екіпажу українського десантного судна не змогла протистояти двом сотням озброєних російських військових. Наостанок українські моряки залили цементним розчином (за іншою версією  піском,  ред.) двигуни корабля, щоб окупанти не змогли його транспортувати. Російським загарбникам довелося тягнути корабель на буксирі. Більшість членів екіпажу «Костянтина Ольшанського» залишилися вірними присязі України і пізніше зійшли на берег.

ФОТО: інтернет

QHA