КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Геннадій Афанасьєв, який проти волі утримувався в російських в'язницях, відсудив у Росії в Європейському суді з прав людини 2 тисячі євро. Про це сам екс-в'язень написав на своїй сторінці у Facebook.

— ЄСПЛ повністю підтвердила правдивість моїх слів і свідчень щодо моєї долі та умов утримання в кремлівських катівнях і в цілому подій, що відбувалися протягом 767 днів мого ув'язнення. Таке рішення — це міцний козир і аргумент в руках на майбутнє, який я буду використовувати проти всіх тих, хто намагається виправдати російську агресію, — написав він.

За його словами, "присуджені жалюгідні 2 000 євро за пережиті мною знущання свідчить лише про те, що суд пішов на поводу у російського уряду".

— ЄСПЛ сам порушив конвенцію. Він повинен був запропонувати Україні висловитися по суті моїх скарг, тому що я є громадянином України. Цього не сталося, — обурився Афанасьєв.

Правозахисник Ернест Мезак, який подав звернення Афанасьєва до ЄСПЛ, написав на своїй сторінці у Facebook, що одне звернення стосувалося перевезень заявника залізницею до тюремної колонії у Сиктивкар, а інше — перевезення з Сиктивкара до міста Ухта для огляду офтальмологом і назад у 2015 році. Йдеться про вкрай низьку площу розміщення, відсутність можливості лягти або встати в камері у повний зріст, позбавлення сну режимними заходами, відсутність туалетів, проникнення холодного повітря з вулиці до камери та інших порушеннях. Звернення правозахисник направив ще у 2016 році. Влада РФ не перешкоджала і не заперечувала його, проте вказала на завищену суму.

Відзначимо, Афанасьєв просив компенсацію моральної шкоди у розмірі 7 тис. євро та 5 тис. відповідно.

Нагадаємо, 9 травня 2014 року Геннадій Афанасьєв був затриманий у Сімферополі за звинуваченням в участі в «організованому Олегом Сєнцовим терористичному співтоваристві».

24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московський міський суд засудив його до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму за «створення на території Криму терористичного співтовариства».

14 червня цього року російський президент підписав указ про помилування Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. У той же день вони повернулися до України.

QHA