КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій повідомили, що облаштувати пункт пропуску «Каланчак» на адмінмежі з окупованим Кримом можуть вже цього року, передає кореспондент QHA.

Проекти облаштування трьох КПВВ на адмінмежі — «Чаплинка», «Каланчак» і «Чонгар», були готові ще влітку 2017 року. Їх затвердили Служба безпеки України (СБУ) і Держприкордонслужба, однак на реалізацію проектів не знайшли достатньої кількості коштів.

— Цей проект був представлений Кабінету міністрів і півроку було витрачено на пошук коштів, які знайти не вдалося. Сподіваюся, у цьому році питання вирішиться і ми зможемо створити нормальні умови для наших солдатів-прикордонників, які несуть тут службу, і для тих громадян, які перетинають кордон, — зазначив перший заступник міністра з питань окупованих територій Юсуф Куркчі.

За проектом, на КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» пмають виділити 107 мільйонів гривень.

Окрім цього, люди, які перетинають кордон, скаржаться на умови на КПВВ.

— Для пішоходів не облаштовані доріжки і повільно проводиться обслуговування, — повідомила одна з відвідувачів пунктів пропуску.

Нагадаємо, на українських пунктах пропуску «Каланчак» і «Чаплинка» відсутні необхідні умови для людей, які перетинають адмінмежу з окупованим півостровом. Експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов заявив, що на КПП відсутні умови для надання необхідної медичної допомоги та навіси, через що людям доводиться йти близько 200–300 метрів відкритою місцевістю, оскільки вони нічим не захищені від негоди.

QHA